Про криптовалюти, blockchain та Україну

Bitcoin не зло. Майнінг також. Необхідно це донести до силових органів. Для цього треба спільна позиція регуляторів. Є можливість отримати її за 3 тижні.

Bitcoin, Etherium тощо володіти можна. Як і робити будь-як торгові операції.

Але якщо є потреба в легальному доході від цієї діяльності, то мають сплачуватися податки.

Оптимально – як інвестиційний дохід. 5% на різницю купівлі-продажу криптовалюти для фізосіб. З юрособами важче. Але також можна все пропрацювати.

Біржі криптовалюти. Можливо роки за 2-3 прийдемо до необхідності їх ліцензіювати або реєструвати. Зараз принцип – не нашкодь.

ICO та smart контракти. Закон “Про електронні довірчі послуги” серйозно наблизить Україну до повсякмісного використання smart контрактів. Далі треба ввести умови реєстрації та визнання smart контрактів. Плюс прописати як можна відстоювати свої інтереси в суді. Але це також питання не цього, а наступних років.

В робочій групі буду приймати активну участь.

Для особливо обдарованих та продвинутих. Визначення статусу та люте регулювання – це дві різні речі.

Кріптовалюта, blockchain та Україна. Моє бачення.

Перше і основне. Необхідно вивести з-під удару силових органів blockchain-спільноту.

Bitcoin та інші криптовалюти не заборонені законами України. Майнінг також. Це вчора підтвердили всі. І при цьому прогалини в законодавстві використовуються для «жахання» бізнесу.

Друге, має бути грамотне визначення статусу криптовалют. Є рішення Європейського суду справедливості C-264/14 від 22 листопада 2015 року. Там сказано, що торгівельні операції з криптовалютами не підлягають оподаткуванню ПДВ. Це цифрова міра вартості та нематеріальний актив.

Це може бути коридором, в якому Україна має зайняти максимально ліберальну позицію.

А тепер переходимо до конкретики.

1. Майнінг – не заборонений законом, але варто урегулювати деякі моменти.

По-перше, бажано зробити окремий КВЕД.

По-друге, часто майнінг обладнання завозиться нелегально, що є основою для наїзду силових органів.

Необхідно зробити або 0% або пільгове ввізне мито. Імпортне ПДВ залишається для уникнення податкових зловживань в інших сферах.

2. Володіння криптовалютами – також не заборонено. При цьому є люди, які вже хочуть володіти ними легально. Як на мене, купівля криптовалют – це інвестиції.

Відповідно, якщо громадянин України хоче отримати легальні доходи від продажу Bitcoin, Ethereum тощо, мають бути сплачені податки з різниці. Необхідно пропрацювати механізм визначення ціни купівлі та продажу. І що робити у випадку майнінгу криптовалют? В принципі бірж існує більш ніж достатньо, тому є відповідна статистика.

Оптимально оподатковувати це як інвестиційний дохід.

Ці два пункти пріоритетні. Вони закладають базу для заходження в країну валюти від майнінгу. Податків з операцій купівлі-продажу. Захищають існуючу крипто-спільноту та дозволяють розвивати blockchain технології. Це в інтересах усіх громадян України.

Є ще третя та четверта складова.

3. Біржа криптовалют. Загальний тренд в той чи інший спосіб реєструвати або ліцензувати біржі. Як має в цьому випадку вчинити Україна? Думаю, варто почекати та добре подумати. А головне навчитися не заважати бізнесу.

4. ICO та smart-контракти. Наступного тижня ВР, швидше за все, прийме закон про електронні довірчі послуги. Він серйозно наблизить нас до повсюдного використання smart-контрактів. Далі треба ввести умови реєстрації та визнання smart-контрактів. Плюс прописати як можна відстоювати свої інтереси в суді.

Якщо коротко, то все. Відкритий до критики та ініціатив. Є реальна можливість вже за 3 тижні отримати консолідовану позицію регуляторів з цього приводу. Тому за роботу.

Про біткойн та Раду фінансової стабільності

Сьогодні відбулася засідання, де пообіцяли врегулювати статус Bitcoin. Моє враження від наради. Більше позитиву ніж страхів.

Перше, є спільне усвідомлення. Bitcoin-, blockchain- та інші крипто-спільноти варто захистити та зберегти. Це українська конкурентна перевага.

Друге, невизначеність правового статусу не може бути причиною для наїзду силових органів.

Третє, буде спільна позиція НБУ, МінФін, НКЦПФР та інших регуляторів з цього приводу. Було навіть бажання зараз оголосити, що Bitcoin та Blockchain це не зло та не заборонений. Але вирішили взяти 3 тижні для роботи Task Force. Щоб більш грунтовно. Спільна позиція буде опублікована на сайтах всіх регуляторів.

Источник (часть 1)

Источник (часть 2)

Источник (часть 3)


Напомним, что депутат ВРУ Алексей Мушак задекларировал за 2016 год денежные активы в биткоинах в размере 465 UAH. Предположительно, по сообщениям в СМИ, это 465 биткоинов, поскольку в списке валют на сайте НАЗК биткоин отсутствует, поэтому, вероятно, Алексей указал UAH. Если это так, то 465 биткоинов по обменному курсу сегодня равняются сумме более 2 миллионов долларов США.


Біткойн та Рада фінансової стабільностіСлева направо: Тимофей Милованов (замглавы Рады НБУ), Александр Данченко (Глава Комитета ВРУ по вопросам информатизации и связи), Алексей Мушак (депутат ВРУ), Яков Смолий (и.о. Главы НБУ), Александр Данилюк (Министр Финансов Украины), Тимур Хромаев (председатель НКПЦФР). Фото с публичной страницы Алексея Мушака в Фейсбуке.

Біткойн та Рада фінансової стабільностіСлева направо: Тимофей Милованов (замглавы Рады НБУ), Александр Данченко (Глава Комитета ВРУ по вопросам информатизации и связи), Алексей Мушак (депутат ВРУ), Яков Смолий (и.о. Главы НБУ), Александр Данилюк (Министр Финансов Украины), Тимур Хромаев (председатель НКПЦФР). Фото с публичной страницы Тимофея Милованова в Фейсбуке.


Читайте также: Национальный банк решит судьбу биткоина до конца августа

Мнение: О правовом статусе Биткоина в Украине


новый быстрый FORZZZZA кредит в Украине!

Без комиссии и штрафов за досрочное погашение, без залога и поручителей

кредит наличными от банка - не плати лишнего! Украина!

До 50 тыс грн, до 5 лет - от надежного украинского банка, 22+ лет

оформление карты 15 минут, льготный период 55 дней

Только Украина! успей бесплатно получить кредитную карту с кредитным лимитом до 50 000 грн